Віпассана

Віпассана або Віпашьяна перекладається як «медитація прозріння», «бачення як-є» або «вищє бачення». Це стародавня техніка медитації, що виникла в Індії 2500 років тому, вона полягає в умінні або спробі бачити життя і себе самого, як є. Мета Віпассани – очищення розуму і звільнення від всіх страждань. На час практики учасники дають обітницю мовчання і не мають можливості ні спілкуватися, ні читати – тільки медитувати по кільканадцять годин на день і спостерігати за собою. Безперервне самоспостереження допомагає трансформувати свою особистість, звільнитися від обмежень, нав’язаних соціумом і життєвим досвідом. Практикуючи Віпассану, людина фокусує увагу на тому, як здійснюється взаємозв’язок розуму і тіла, як стан розуму обумовлює відчуття тіла і навпаки.
Дослідження себе в Віпассані допомагає знайти витоки розуму і очистити розум від забруднень, негативних і нав’язливих думок, стереотипів і психологічних життєвих програм, через які людина рік за роком ходить по колу, потрапляючи в одні і ті ж ситуації. Звільнивши свій розум, практик наповнюється спокоєм, любов’ю і співчуттям. Практику стають зрозумілими закони, що керуючі його думками, почуттями, думками і відчуттями. Завдяки безпосередньому досвіду приходить розуміння природи розвитку і деградації людини, механізмів множення страждань і звільнення від них. Практик стає більш усвідомленим, позбавляється від помилок, знаходить спокій і вміння володіти собою.
Хоча Віпассана це техніка медитації в буддизмі, практикувати її можуть не тільки буддисти. Немає необхідності змінювати свою віру. Це універсальна техніка, яка працює з універсальними, загальнолюдськими проблемами. Люди багатьох релігій зазнали користь медитації Віпассани, не знайшовши ніяких конфліктів зі своїм віросповіданням.

Дивись також

Залишити відповідь