Данхак йога

Данхак йога або Корейська йога включає в себе комплекс фізичних, дихальних і медитативних вправ, близьких до китайського мистецтва Цигун. Данхак йога спрямована на пошук і розробку методів, здатних допомогти кожній людині без особливих зусиль виявити приховані в ньому природні механізми самозцілення, зняти втому і стрес, виправити поставу.

Данхак йога використовує такі практики:

  • Система Данхак – це динамічна практика, яка заснована на координації руху з особливим ритмом дихання, що дозволяє поліпшити циркуляцію енергії в організмі. Цю систему називають меридіанній гімнастикою. Вона зміцнює внутрішні органи, м’язи, нервову, судинну і імунну систему, відновлює симетрію хребта, виправляє поставу, очищає і активізує систему меридіанів.
  • Система Чігам – це практика концентрації на енергії між долонями. Метою даної практики є ментальне і емоційне очищення організму.
  • Система Хангон – це серія статичних вправ з глибоким диханням, які сприяють накопиченню енергії. Це поетапна система з прогресуючим навантаженням на тіло людини, яка покращує координацію розуму і тіла, підвищує ефективність самозцілення.
  • Система Тан-Джон –це практика медитативного дихання, яка забезпечує зв’язок між тілом і розумом людини. Усвідомлення такого зв’язку дає доступ до енергії життєвої сили і зміцнює імунну систему.
  • Система Ункісімгон – це поєднання плавних рухів, які дають здатність усвідомлено концертувати енергію на певних ділянках тіла. Ця система збільшує здатність точково зцілювати і зміцнювати певні області організму.

Досить прості рухи, які будуються хвилеподібно мають великий цілющий ефект. Кров’яний тиск приходить в норму, звільняються нерви спинного мозку, поліпшується робота вестибулярного апарату. У міру очищення енергетичних каналів, активізуються внутрішні системи організму, що сприяють самозціленню.

Дивись також