Йога тіні

Йогу тіні приніс в світ Шандор Ремети – культовий йог, один з кращих учнів Б. К. З Айенгара. Йога тіні – синтез класичної Хатха йоги, Цигун, інших військових мистецтв, традиційних танців. У неї потрібно піти з головою, щоб зрозуміти суть і сенс йоги, тому що сама йога народилася від архетипних військових мистецтв і танців, і, тільки пізнавши просте, ми прийдемо до складного. Рухаючись від простого до складного, від спостереження до руху, можливо навчитися пробуджувати свою шакті.

Система Шандора Ремети включає чотири етапи, за якими потрібно поступово рухаючись, заглиблюючись як в теорію, так і в практику йоги:

  • перші допоміжні вправи, спрямовані на зміцнення опори: ноги, руки, дихання (відбувається пробудження почуття ритму, координації, стійкості).
  • освоєння динамічних технік, які зміцнюють опорно-рухову систему організму, призводять розум в безтурботність, створюють намір (перші етапи готують учня до освоєння простих асан).
  • середній рівень складності – плавні спіралеподібні рухи і рухи танцю, вчать віддачі і спонтанності рухів. (підготовка до середньої складності асан).
  • високий рівень складності – особливе дихання і кругові складні рухи.

Спостереження за собою і індивідуальний підхід -дуже важливі складові йоги тіні.

Йога тіні підходить для людей готових зануритися в себе – зануритися в справжню йогу. Ця складна система, що вимагає внутрішньої дисципліни і відповідальності.

Дивись також