Медитація

Медитація – це стан рівноваги і спокою. Майстри йоги кажуть, що стану медитації  не можливо досягти ніякими методами. Двері відчиняються зі зворотного боку, і відчиняються тільки тому, хто готовий.

Є декілька видів медитації:

  • Динамічна медитація – синхронні рухи, що вимагають спокою, балансу, рівного дихання, це відволікає увагу від звичного розумового процесу, і стан медитації виникає сам собою.
  • Циклічна медитація – вправи поєднуються з диханням і виконуються одна за одною по колу. Вправи змушують звернути увагу на відчуття, що виникають в тілі, в свідомість проникає щось нове, про що розум не має уяви. Утримуючи увагу на нових відчуттях, практикуючий потрапляє в стан медитації.
  • Медитація на бога (єдиного, або одну з його іпостасей) – це не молитва, тут немає прохання про щось для себе або для інших, є тільки місце єднанню, яке веде до ототожнення себе з богом.
  • Медитація на святого допомагає єднанню зі святою душею, що звільнилася від ілюзій, і здатною допомогти в цьому іншим.
  • Медитація з опорою – це найкраща практика медитації для початківців. Поки думки не спокійні і немає навиків звільнитися від хмари думок, практику потрібно привчитися зосереджуватися на чомусь одному – повторення мантр, дихання, точка на підлозі, зображення божества, візуалізація. Все це опори для розуму. Звикнувши відключати всі думки, крім опори, практикуючий відкидає і її, залишаючись в стані чистого сприйняття.
  • У медитації без опори людина виходить за межі свого розуму, сприймаючи світ цілісно.

Гармонія набута в стані медитації, благотворно діє на весь організм, призводячи до балансу всі органи і системи.

Медитація підходить будь-якій людині.

Дивись також