Парна йога

Парна йога або Акро йога – вид практики йоги, коли вправи виконуються за допомогою партнера і, як правило, по черзі. Виконуючи вправи парної йоги, партнери допомагають один одному тримати рівновагу, робити нахили, прогини і розтяжки, служать один одному опорою і підтримкою. Працюючи в парі, практики отримують можливість полегшити вправи, виконати раніше недоступні асани або поглибити їх.

Крім фізичного і фізіологічного ефекту, парна йога має потужний психологічний ефект. Заняття парної йогою вчать довіряти партнеру і людям взагалі. На Заході парну йогу часто називають Trust yoga (йога довіри).

Відчуваючи підтримку, практикуючий отримує можливість розслабитися і розкритися, будучи готовим надати таку ж допомогу партнеру.

У процесі виконання вправ виявляються неусвідомлені страхи і комплекси. Розслабляючись, ми звільняємо величезну кількість внутрішньої енергії, яка витрачалася на постійне підтримання захисту від зовнішнього світу.

По мірі освоєння вправ, парна йога може перерости в імпровізаційний танець партнерів, перетворившись в прекрасний засіб самовираження.

Парну йогу не даремно називають ледачою йогою, вона не має протипоказань. Все, що не можна зробити самому за практикуючого робить партнер.

При наявності серйозних захворювань практикувати слід в парі з досвідченим інструктором.

Дивись також