Сахаджа йога

Сахаджа йога – це право кожної людини від народження на союз з тією енергією, яка нас створила. Головною особливістю Сахаджа йоги є те, що на відміну від інших напрямів, де розвивають той чи інший аспект (тіло, емоції або розум), метод Шрі Матаджи починається з пробудження нашої вродженої потенційної енергії духовного зростання – Кундаліні. Для цього не потрібно виконувати якісь асани або тантричні практики, отримувати ініціацій (тобто чужих енергії), потрібно  цього захотіти.

Кундаліні створена для того, щоб прокинутися і якщо ви захочете божественна енергія тут же почне свою роботу. Прокидаючись, вона дуже ніжно починає відновлювати наші чакри і канали, даючи ті якості, які в них закладені. Завдяки цьому людина стає більш радісною, творчою, задоволеною, захищеною.

У Сахаджа йозі ви отримуєте просвітлення (самореалізацію) авансом. Спочатку з’являється дах, а потім ви будуєте фундамент. Просвітлюючи мозок, Кундаліні крім іншого дає йогу усвідомлення вібрацій, інформацію яку несе будь-яка матерія. За допомогою них можна відчувати свої або чужі чакри, відрізняти істину і отримувати чисті знання. У світлі цих знань ви знаєте яка чакра у вас заблокована, яку виконати асану або яку прочитати мантру.

Сахаджа йогою може почати займатися будь-яка людина, незалежно від віку, статі або колишнього досвіду. Важливою особливістю Сахаджа йоги є відсутність наставника. Використовуються лекції Шрі Матаджи на відео, але кожен сам визначає свій духовний ріст.

У Сахаджа йози дуже важлива усвідомленість. Тому, на жаль, їй не можуть займатися дурні люди. Потрібно дуже обережний і особливий підхід у випадку важких психічних захворювань. Окремі методи чисток так само повинні виконуватися з обережністю.

Дивись також