Чакральна система

Альона Кучер Чакри

Чакри – це особливі енергетичні центри в енергоструктурі людини, які відповідають за поглинання необхідних організму спектрів енергії та інформації з навколишнього простору, а також за виведення енергії та інформації з організму людини.
Чакри фільтрують і постачають в організм з навколишнього енергетичного хаосу необхідні обсяги енергії в своїх спектрах частот, кожна чакра працює в своєму частотному діапазоні і в своєму індивідуальному кодуванні, а також виводять з організму надлишкову, відпрацьовану або інформаційно-кодовану енергетику.

1. Муладхара чакра, або перша чакра – знаходиться в основі хребта. Муладхара відповідає за надходження в матеріальне і енергетичне тіла людини енергії землі, а також за виведення енергетичних шлаків із загальної енергосистеми людини. Муладхара чакру ще називають чакрою виживання, або кореневою чакрою.

2. Свадхістана чакра, або друга чакра – знаходиться над лобковою зоною, на 3-4 см нижче пупка. Свадхістана представляє з себе овал, який може змінюватися в діаметрі від 5-7 мм до 10-15 см.
Свадхістана відповідає за контакти з протилежною статтю, сексуальну привабливість, особистий магнетизм, енергійність, товариськість і позитивний настрій, також за секс і гроші. Енергія Свадхістана чакри відповідає стихії вода, тому вона найбільш активно виражена у жінок, як природних представниць даної стихії. Свадхістана чакру також називають сексуальною чакрою, або статевою чакрою.

3. Маніпура чакра, або третя чакра розташована на рівні між пупком і сонячним сплетінням і далі входить в хребетний енергостовп між 3 і 5 поперекових хребців. Маніпура чакра відповідає за засвоєння, накопичення, трансформацію і розподіл енергії по організму, а також за прояв на енергетичному рівні волі людини, яка виражається на рівні Вішуддха чакри. Тобто на рівні Маніпура чакри відбувається виділення енергетичних ресурсів під ті чи інші волевиявлення і наміри людини, що формуються в більш високих енергетичних центрах – Вішуддха чакри та Аджна чакри. На рівні Маніпура чакри відбувається перетворення інформаційної складової волі людини в енергетичну – втілення волі і вибору людини в матеріальному світі. Думка, народжена на рівні Аджна чакри, трансформується в слово, виражене на рівні Вішуддха чакри, знаходить енергетичну і тілесну силу на рівні Маніпура чакри і далі втілюється в конкретну дію в матеріальному світі.

4. Анахата чакра, або четверта чакра знаходиться в зоні грудної клітки на рівні серця людини. Форма Анахата чакри наближається до кулястої і має в стабільному стані розмір 5-6 см в діаметрі. Анахата чакра підключається до хребетного енергостовпа спіраллю у вигляді воронки, що обертається за годинниковою стрілкою, якщо дивитися спереду, у напрямку хребта. Перебуваючи в центрі всієї енергоструктури людини, Анахата чакра, відповідає за балансування, гармонійне підстроювання і взаємодію нижнього трикутника чакр (Муладхара чакра, Свадхістана чакра, Маніпура чакра), що відповідає за енергетику матеріального світу, і – верхнього трикутника чакр (Вішуддха чакра, Аджна чакра, Сахасрара чакра), що відповідає за енергетику духовного світу. Три нижчі чакри використовують особисту енергією, відокремлюючи людину від інших. Три вищі чакри – колективні аспекти “я”, що дають зв’язок з енергією всесвіту. Анахата чакра – це якраз те місце, де зустрічаються особистий і колективний аспекти “я” людини. Анахата чакра відповідає за емоційність, чутливість, чуйність, відкритість людини – тому дану чакру також називають серцевою, або емоційною.

5. Вішуддха чакра, або п’ята чакра -розташовується біля основи горла між 6 і 7 шийними хребцями, диск чакри може становити в діаметрі від 3 до 20 см. Вона відповідає за вольову взаємодію людини з навколишнім світом. Воля, яка проявляється через Вішуддха чакру людини, характеризується як «інформаційна», на відміну від Маніпура чакри, через яку проявляється вже воля «матеріалізована» – тобто інформаційна воля, втілена в дію в фізичному світі. Таким чином Вішуддха чакра впливає на волю людини у відстоюванні своїх переконань, думок, ідей, образів, поглядів, бачення, народжуваних на рівні 6-ий чакри, за первинне втілення (народження) цих інформаційних структур в матеріальному світі за рахунок мовного апарату – слів, вимовлених людиною. Вішуддха чакру також називають горловою, або вольовою чакрою.

6. Аджна чакра, або шоста чакра розташована в зоні між очима, трохи вище лінії очей. Вона відповідає за свідоме сприйняття, фізичну гармонію людини, здатність концентруватися, управляє різними розумовими здібностями – пам’яттю, силою волі і знаннями. Саме Аджна чакра дозволяє людині підключатися до підсвідомості, інтуїції, дає здатність розуміти всесвіт і приймати невербальні послання. Аджна чакра сприяє натхненню, допомагає побачити основні та матеріальні потреби на фізичному рівні, створити власний матеріальний світ. Аджна чакру також називають чакра третього ока.

7. Сахасрара чакра розташована в зоні вершини черепа, її пелюстки спрямовані вгору, а стебло опускається вниз по центральній енергетичній нитці. Сахасрара чакра – це центр досконалості людини, символізує просвітництво і зв’язок з вищими рівнями духовного усвідомлення, є безмежним сховищем знань, а період її розвитку нескінченний. Вона об’єднує енергії всіх нижніх енергетичних центрів, пов’язує фізичне тіло з космічною енергетичною системою і являє собою електромагнітний центр. Сахасрара чакра розкривається під час медитації, отримуючи енергію і знання, які в подальшому обробляються за допомогою інших чакр і виражаються в думках, мові і вчинках.

Дивись також