11 продуктів, що поліпшують сон

Довгі безсонні ночі приводять до серйозного фізичного і психічного виснаження. Якщо у вас періодично виникають проблеми зі сном, не варто відразу бігти в аптеку за снодійним. Протистояти безсонню можна додавши кілька продуктів до свого меню.

Трохи змінивши свій звичний раціон, більшість людей, які страждають від проблеми зі сном, знову зможуть спати спокійно. У цій статті я розповім про 11 найефективніших продуктів, що сприяють поліпшенню сну.

Апельсин, мандарин, грейпфрут, лимон. Всі ці цитрусові багаті вітаміном С, який допомагає боротися зі стресом і володіє природним заспокійливим ефектом. Апельсин можна з’їсти прямо перед сном – і корисно, і приємно, і смачно.

Банан. Банани містять калій і магній, які природним чином розслаблюють м’язи. Крім того, дані фрукти багаті амінокислотою триптофан – речовиною, що стимулює вироблення серотоніну й мелатоніну. Серотонін – нейромедіатор, що відповідає за гарний настрій і допомагає розслабитися. мелатонін, відомий як гормон сну, в свою чергу, відповідальний за регуляцію сну і має антиоксидантні властивості. Банан – природне снодійне, його слід їсти не пізніше, ніж за годину до сну, саме за цей час триптофан досягне мозку.

Яйця. Через високий вміст білка, варені яйця позитивно впливають на сон і, крім цього, успішно допомагають боротися з кислотним рефлюксом, симптомом якого є печія, що не дає спокійно спати по ночах. Білком багаті і інші продукти, зокрема, м’ясо, сир, твердий сир.

Мигдаль. Мигдаль багатий білком, а також містить солідну дозу магнію, що сприяє хорошому сну і м’язовій релаксації. Жменя мигдалю (не перестарайтеся, він також містить багато жиру) або бутерброд з мигдальним маслом – відмінні засоби для боротьби з безсонням.

Риба. Більшість сортів риби (особливо лосось) містить вітамін B6, необхідний для синтезування мелатоніну в організмі. Крім риби, вітамін B6 в значній кількості міститься в горосі.

Молоко. Стакан теплого молока – бабусин рецепт, який сприяє хорошому сну. Молоко – відмінний засіб проти безсоння, що містить кальцій і амінокислоту триптофан, необхідну для вироблення гормону сну – мелатоніну. Якщо ви не можете заснути або часто прокидаєтеся ночами, встаньте з ліжка і випийте одну склянку теплого молока. Сон стане ще солодше, якщо додати одну чайну ложку меду.

Ківі. Завдяки високому вмісту антиоксидантів і серотоніну, ківі відмінно справляється з безсонням – сон стає більш якісний і спокійний. Також ківі містять велику кількість вітаміну С, що важливо для підтримки імунітету і зміцнення стінок судин, високий вміст калію, що позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи, та йоду, для коректного синтезу гормонів щитовидної залози.

Вишня. Вишня – один з небагатьох природних джерел мелатоніну. Кілька вишень допоможуть вам безперешкодно потрапити в чарівну країну снів.

Вівсяна каша. В одній порції вівсяної каші міститься кальцій, магній, фосфор, кремній і калій – речовини, що сприяють хорошому сну. Не переборщи з солодкими добавками до каші. Цукор може негативно вплинути на сон.

Мед. Цукор, що міститься в меді, злегка піднімає рівень інсуліну, що дозволяє амінокислоті триптофан, яка також міститься в цьому солодкому продукті, краще проникати в мозок і сприяти хорошому сну. Не перестарайся! Їж не більше однієї ложки натурального меду перед сном, бажано на порожній шлунок.

Виноград. Виноград – ще один ворог безсоння, що містить природне снодійне – мелатонін. Цілком достатньо буде грони винограду, краще темних і терпких сортів. Речовини, що містяться у винограді здатні розслабити організм, заспокоїти його і підготувати до приємного і глибокого сну.

Споживай ці продукти регулярно, щоб мати міцний, здоровий сон та бути бадьорим протягом дня, так як природне снодійне має властивість накопичуватися в організмі, кожен раз покращуючи попередній результат.

Дивись також