Айенгара йога

Школа Айенгара йоги названа по імені свого творця – гуру йоги Беллура Крішнамачара Сундарараджа Айенгара. Айенгара йога являє собою переосмислену систему навчання основам духовних і фізичних практик, основною метою якої є доступність йоги для всіх. В молодості Айенгар вважав за краще динамічну і жорстку практику, спрямовану на зміцнення тіла, однак з часом, зрозумівши, що така практика ефективна тільки для молодих і здорових людей, він став приділяти більше уваги глибокій і тонкій роботі в позі і терапевтичному впливу асан.
Базовий принцип навчання – від простого до складного. Базові пози Айенгара йоги – це стоячі асани, оскільки вони найкраще зміцнюють тіло, готуючи фізичний і емоційний стан до більш складних рівнів майстерності.
Початковий рівень включає пози стоячи, нахили вперед, прогини назад, комплекс Сурья Намаскар і відновлювальні асани. Після освоєння базових положень, йде підготовка до дихальних вправ, а також вивчення правильного входження в Ширшасану і Адхо Мукха Врікшасану. Більш досвідчені йоги детально освоюють такі асани, як Саламбо Сарвангасана і Ширшасана з різними варіантами і вивчають техніки правильного дихання. Інтенсивний клас відрізняється опрацюванням складних асан з меншою напругою, більш осмисленим підходом до практики і глибокою внутрішньою роботою над собою.
Айенгара йога допомагає:
• підняти життєвий тонус;
• поліпшити загальне самопочуття;
• сформувати гарну поставу;
• привести в норму підвищений тиск;
• повернути суглобам гнучкість і рухливість;
• впоратися з нервовими перевантаженнями і стресами, депресією і підвищеною нервовою збудливістю.
Загальна гармонізація особистості поступово призведе до трансформації не тільки тіла, а й свідомості, що дозволить поглянути на навколишній світ зовсім іншими очима.

Дивись також

Залишити відповідь