Бодхі йога

Бодхі йога – це техніка просвітління, науково обгрунтована гармонійна система практик самовдосконалення людини. Головна ідея Бодхі йоги – жити і вдосконалюватися, насолоджуючись, слідуючи радісним думкам, бажанням і емоціям, в будь-якому вигляді тренувальної та буденною діяльності прагнути відчувати широкий спектр сприйняття.
Бодхі йога складається з трьох рівнів:
• Перший рівень – зміцнення здоров’я. Очищення емоційного плану і видільних систем організму: робота животом ; комплекс асан початкового і середнього рівня з короткою фіксацією (3-5 дихальних циклів в асані); дихальні практики початкового рівня; споглядальні практики; йога Нідра.
• Другий рівень – оптимізація психофізичного потенціалу і гармонійне опрацювання енергоструктури. Практики очищення розуму, очищення респіраторної системи і поля сприйняття; комплекс асан простого, середнього і складного рівня з різними варіантами дихання і бандх; дихальні практики середнього рівня складності; медитативні практики; йога усвідомлених сновидінь.
• Третій рівень спрямований на досягнення стійкого просвітленого стану тіла і свідомості. Практика трансформації основних психокомплексів, оптимізація стану печінки, нирок і кровоносної системи; енергодінамічні практики; комплекс асан простого, середнього і складного рівня в поєднанні з пранаямами, бандхами і крійями; глибока внутрішня робота зі сприйняттям. Використовуються медитативні практики, пов’язані із зупинкою розуму і опрацюванням структур підсвідомості; освоюється йога тонкого тіла.
Комплексний підхід, поступове освоєння всіх рівнів веде до осяяного, а потім проясненого сприйняття, усуваючи всі негативні стани людини: на рівні фізичного тіла, на рівні емоцій, бажань, думок, концепцій, сприйняття в цілому. При цьому відбувається трансформація тіла на клітинному рівні і розкривається потенціал мозку, відкриваючи шляхи до вільної творчості.
Цей напрямок може бути цікаво тим практикам, які чекають від йоги багатостороннього впливу.

Дивись також

Залишити відповідь