Гуру йога

Гуру йога – найважливіша практика буддизму Ваджраяни, висхідна до Будди Шак’ямуні, медитація, в якій учитель уособлює сутність всіх Будд і стає джерелом благословення для учня. У Гуру йозі пробуджуються чотири стани просвітлення, учень отримує благословення тіла, мови і розуму.
Стиль, метод і особливості практики в даному випадку – цілком на розсуд вчителя. Грунтуючись на своєму баченні і розумінні, вчитель визначає практику, найбільш підходящу учневі. Будуть це вправи Хатха йоги, або Мантра йоги, або Пранаями і очисні вправи, або медитації.
Довіра і відданість учителю відкривають серце учня для благословення від вчителя і практики так, що стає можливим досягти високих станів реалізації, що в ідеалі включає в себе рівень переживання Махамудри або Дзогчен. Основні якості, які проявляє Гуру по відношенню до учня – турбота, співчуття і любляча доброта. Безмежна довіра вчителю розчиняє его учня. При цьому навіть не так важливо, наскільки правильний вибір вчителя. Чим більше учень вірить своєму Гуру, тим слабкіші ланцюги його. Тим часом розчинення його (будь-яким шляхом) і є шлях до вершини йоги – самадхи, до просвітління.
Гуру йога через індивідуальний підхід до учня підійде більшості людей, навіть тим, хто раніше не займався ніякими подібними практиками або має проблеми зі здоров’ям.

Дивись також

Залишити відповідь