Джівамукті йога

Джівамукті йога – це авторський стиль йоги, американця Девіда Лайфа і його дружини Шерон Геннон. В основі стилю – Виньяса Шрі Паттабгі Джойса, яку Лайф та Геннон урізноманітнили новими поєднаннями вправ, часто нагадують танець. Автори методики наполягають на необхідності всебічного розвитку, тому кожне заняття Джівамукті йогою включає не тільки Хатха йогу, але також вивчення Священних писань, спів мантр, медитацію і розвиток тонкого слуху за допомогою гарної музики.
Джівамукті йога – це простий метод звільнення. В першу чергу, звільнення йде від наслідків кармічних дій в минулих життях і в цій. Ці наслідки викликають утворення блокувань в чакрах, які можна усунути за допомогою виконання вправ (прогини вперед і назад). Асани виконуються в певній послідовності. Вони плавно перетікають з однієї в іншу, поєднуючись з дихальними практиками. Всі ці компоненти йоги допомагають людині в її практиці, створюючи гармонію.
Так, фізичні вправи Хатха йоги провокують біохімічні зміни в організмі, які, в свою чергу, покращують здатність до медитації і вивченню стародавніх канонічних текстів. Мантри спонукають людину на вчинення благих вчинків. А медитація допомагає розвитку концентрації і уважності, необхідних при виконанні асан.
Людям з гарною фізичною підготовкою, яким недостатньо фізичних вправ для саморозвитку, а також практикам йоги, які шукають можливість поєднати жорстку роботу з тілом і тонку роботу з розумом.

Дивись також

Залишити відповідь