Йога vs тренажерний зал. Розвінчуючи міфи про “ледачих йогів”.

Перш ніж починати займатися будь-яким видом фізичного навантаження, обов’язково потрібно задати собі питання: для чого я це роблю? Якщо мета – це великі і рельєфні м’язи, то потрібно працювати з великими вагами і активніше налягати на протеїн. А якщо потрібно зміцнити свій організм, стати сильнішим, гнучкішим, витривалішим, то йога – це найкращий варіант, на заняттях йогою навантаження буде зовсім інше, ніж заняття в тренажерному залі. Регулярні йога-практики допоможуть створити красиву, струнку і сильну фігуру, навчитися контролювати та усвідомлювати своє тіло і розум. Силовий аспект у Флоу йозі, Аштанга Віньяса йозі та Джівамукті йозі складається з комбінованих асан на різні групи м’язів, динамічних Флоу і вправ для правильного дихання. Не варто думати, що це вид фізичної активності для ледачих і тих, хто не хоче пітніти в тренажерному залі, статичні асани, в яких потрібно утримувати правильне положення, виконувати набагато складніше, ніж аеробні вправи в швидкому темпі.
Заняття силовою йогою допомагають тренувати м’язи, але не так швидко, як за допомогою силових тренувань в тренажерному залі. Виконання асан не тільки навантажує м’язи вагою, а також розтягує їх. Якщо в тренажерному залі опрацьовується кожен м’яз окремо, то на заняттях йогою задіяні цілі групи м’язів, які зазвичай не функціонують, тим самим приводячи в тонус все тіло.
Йога допомагає активувати всю м’язову систему, а за рахунок того, що не перевантажуються окремі м’язи, ризик отримати травму значно нижче, ніж при тренуванні з великими вагами в залі. Крім того, ви не зможете «перекачати» окремі групи м’язів, а будете нарощувати рельєф рівномірно у всьому тілі. Йога складається з різних стилів, які відрізняються рівнями складності, тому новачкам краще займатися з тренером, який буде стежити за правильним виконанням асан, щоб уникнути травмування і перенапруги м’язів.

Дивись також