Кріпалу йога

Кріпалу йога – це система медитації в русі, розроблена вучителем йоги Амріта Десаї. Грунтуючись на отриманому досвіді, Десаї створив трирівневу систему вправ, назвавши її на честь свого гуру Свамі Кріпалвананди.

Перший рівень – силовий, він робить тіло здоровим, міцним і гнучким, а дихання – рівним і спокійним.

Другий рівень вчить сповільнювати рух, затримуватися в асанах, спостерігаючи за тим, що відбувається в тілі.

Третій рівень – вільна творчість, коли тіло саме відчуває потік прани і слідує за ним. Те, що виходить в результаті – не обов’язково асани Хатха йоги, це спонтанний танець – медитація в русі.

Основні методи Кріпалу йоги включають: Хатха йогу, спонтанну йогу, йогу з партнером, інтуїтивний масаж, психо-пластичні танці, арттерапію, усвідомлене харчування.

У процесі Кріпалу йоги практик стикається зі слідами емоційних і фізичних травм, які роками запам’ятовувало його тіло, відрощуючи захисні блоки. Згодом тіло вчиться розслабляти захист, звільняючи океан внутрішньої енергії. Вільний рух прани омолоджує і оздоровлює всі внутрішні системи і органи.

Кріпалу йога підходить людям, які прагнуть справжньої йоги, готовим вчитися у інших, але, в той же час, брати на себе відповідальність за власний шлях до досконалості.

Дивись також