Кхі йога

Кхі йога – це оздоровчий напрямок школи в’єтнамського бойового мистецтва Там Куї Кхі Конг. Хранитель традиції школи Там Куї Кхі Конг, засновник і глава Федерації – Тхиен Зуен. Практикує метод більше 30 років, в житті дотримується принципів не насильства і співчуття до всього живого.

У Кхі йоги п’ять базових розділів:

  • Дев’ять вправ для розвитку поясу Кхі, для оздоровлення нижнього відділу хребта і нирок. Якщо нирки в хорошому стані, людина здорова, добре налаштована на творчий підхід. Статичні вправи розвивають зв’язки та м’язи, поліпшують циркуляцію енергії і крові в організмі, активізують процеси очищення організму.
  • Залізна сорочка – підготовка тіла до отримання більш високих духовних енергій. Через стрес ця методика змушує тіло адаптуватися, перебудовувати всі структури, активізувати обмінні процеси, позбавлятися від зайвої ваги.
  • Тао – комплекс рухів, який повторюється тисячі разів, поки не засвоїться на підсвідомому рівні. Це сплеск енергії, який можна опанувати і відновлювати за своїм бажанням.
  • Практика асан в Кхі йоги нагадує класичну йогу, тільки без занадто складних асан і довгих послідовностей.
  • Практика дихання присутня в кожному розділі Кхі йоги, проте до серйозної практики дихання потрібно приступати тільки після значної, плідної роботи з тілом.

Займаючись за методикою Кхі йоги, практик позбавляється від хвороб, зайвої ваги, стресу і перевтоми, відновлює енергетичний баланс і життєві сили. Крок за кроком, він наближається до гармонії зі своїм тілом, очищаючи енергетичні канали, руйнуючи грубі енергії.

Регулярна практика Кхі йоги пробуджує духовну силу, дарує духовне світло, щастя і спокій розуму. Процес занять приносить радість, задоволення від успіхів в осягненні унікального і цікавого напрямку йоги.

Дивись також