Мантра йога

Мантра йога – методика самовдосконалення, заснована на стародавніх знаннях про звук і його впливі на розум, тіло людини і навіть на навколишній простір. Мантра йога вважається одним з найдосконаліших способів набуття духовних сил і розширення свідомості.

На відміну від Хатха йоги, Мантра йога не допускає будь-якого фізичного впливу на людину. В деяких релігійних традиціях передбачається, що сучасна людина нездатний прийти до вершин усвідомлення через Хатха йогу, тому Мантра йога зараз більш ніж актуальна. У тому чи іншому вигляді читання мантр, проголошення священних звуків протягом тисячоліть використовують всі релігії, що підтверджує ефективність цієї практики.

Мантра йога заспокоює розум, розвиває ментальну стійкість. Надає ефект пранаями – задаючи ритм вдиху і видиху, змінює співвідношення концентрації кисню і вуглекислого газу в організмі, що веде до розширення адаптивних здібностей організму, загальної стійкості до переживання змінених станів свідомості.

Звуки, що володіють різними хвильовими характеристиками, точково впливають на ендокринні залози. Створюваний таким шляхом гормональний коктейль здатний відновлювати функції внутрішніх органів, викликаючи певні емоційні стани.

Дивись також