Нідра йога

Нідра йога – це тантрична практика йогічного сну, мистецтво усвідомленого розслаблення і в той же час – тренування розуму.

У Тибеті Нідра йога була таємною наукою, але з 60-х років минулого століття завдяки лекціям і книзі вчителя Свамі Сатьянанда Сарасваті, поширилася по всьому світу.

Нідра йога – рідкісна методика заснути, зберігаючи себе у свідомості. У цьому стані практик занурюється в сутінковий стан розуму між усвідомленістю і підсвідомістю. Зберігаючи контроль, він слідує за голосом вчителя, подорожуючи увагою по своєму тілу, між своїми відчуттями і спогадами, виявляючи власні звички, комплекси, страхи, тривоги і радості. Практикуючий отримує можливість усвідомити причини своїх проблем і звільнитися від них.

Більшість людей все життя воюють зі своїми недоліками – повнотою, заздрістю або жадібністю, хворобами. Приймаючи необхідність цієї внутрішньої війни, людина погоджується з тим, що вона недосконала. Нідра йога пропонує відставити війну з розумом, дозволити йому розслабитися, в той же час зберігаючи активним усвідомлення – здатність спостерігати і запам’ятовувати, не аналізуючи.

Нідра йога – це не гіпноз. Головна відмінність в тому, що практикуючий не втрачає свободу волі, якщо процес доведеться йому не до душі, він завжди вільний його припинити.

Фізіологічно Нідра йога не має протипоказань, оскільки сама по собі не включає силової практики.

Дивись також