Патанджалі йога

Патанджалі йога – це тренувальна система, в основі якої лежить вивчення шляху йога, якому вчить йога сутра Патанджалі.

Школи йоги Патанджалі, як традиції, що передається від майстра до учня, не існує, тому що мудрець Патанджалі не залишив після себе учнів. До сих пір не відомо навіть в якій частині Індії він жив. Проте, саме ця праця вважається класичним трактатом про йогу і використовується, як – путівник по незвіданого світу, в який занурюється практик йоги на шляху звільнення від обумовленого сприйняття.

Засновник Інституту йоги Патанджалі і Міжнародної федерації йоги Патанджалі – майстер йоги Джітендра Дас, який закінчив провідний університет Індії з вивчення йоги і є доктором філософії. Федерація йоги Патанджалі – це розгалужена організація, що займається підготовкою інструкторів з йоги в багатьох країнах світу.

Важлива особливість методу – точне дотримання першоджерел – класичних трактатів про йогу.

Заняття Патанджалі йогою включають вивчення принципів йоги, повного йогівського дихання, освоєння асан Хатха йоги, бандх і мудр, пранаям і медитацій.

Заняття Патанджалі йогою в першу чергу спрямовані на поліпшення стану хребта. Повертаючи гнучкість і рухливість спини, практик покращує своє самопочуття і продовжує молодість організму і тіла. Регулярна практика робить більш еластичними м’язи і зв’язки тіла, відновлює нормальну роботу внутрішніх органів і систем організму.

Дивись також