Пацюкові бути!

Цього року Китайський новий рік припадає на ніч з 25 на 26 січня, але за традицією святкування продовжується від двох тижнів до місяця.

За легендою з початком нового року китайці ховались від злого чудиська, якого звати Нань, що в перекладі означає “рік”. Він нещадно полював на домашній скот та мирних жителів, особливо дітей. Якось місцеві побачили, що Нань злякався малої дитини, вдягненої в червоне, і з того часу напередодні свята міста перетворюються на яскраве диво, обарвлене в цей колір: вулиці декорують гігантськими ліхтарями, домівки прикрашають оберегами та звідусіль лунають феєрверки.
Також здавен це свято вважалось святом весни та нового Місяця, а дата й досі залежить від його фаз. Вірувалось, що саме в цей день земля пробуджується від сну та дає життя новим паросткам. Раніше бажалось нового вдалого врожаю, а зараз – благополуччя та успіху.
Готуючись до святкування, необхідно прибрати в домі та винести все зайве, таким чином ви позбудетесь невдач та помилок минулого року та звільните місце для щастя. Прийнято збиратися всією родиною, і традиційно родичі збираються звідусіль, а аеропорти переповнені.
Зі смачненького на столі обов’язково мають бути пельмені, які родина напередодні ліпить разом, а також риба, адже в китайській це слово схоже на “добробут” і за повір’ям це притягне до вас успіх. Також популярні курка, рисові булочки та тістечка й інші смачні страви.
Китайці, як і ми, вірять, що як рік стрінеш, так і проведеш, тому намагаються пробачити образи, налагодити всі стосунки, повернути борги та бажати всім довкола злагоди, миру та успіху.
Цей рік, що точно настане о 23:03 25 січня по Київському часу, буде роком білого пацюка. Це унікальна комбінація, яка зустрічається лише раз на 60 років і має принести благополуччя та сімейний спокій. Святкувати радять в чомусь білому чи світлому, а дарувати треба гроші або щось практичне.
Цікаво, що традиційно, приходячи в гості, прийнято приносити два мандарини, а йдучи, отримувати два мандарини у відповідь. Таким чином господарі та гості обмінюються символами фінансового статку та успіху, втіленням яких, за думкою китайців, і є мандарини.
Тепер ви все знаєте і можете сміливо готуватися до свята.

Щасливого, світлого та успішного Нового року!

Дивись також