Свастха йога

Свастха йога – м’який і потужний терапевтичний підхід до практики йоги, запропонований А.Г.Моханом, одним з учнів Шрі Т. Крішнамачарьї.

Мохан провів зі своїм учителем 18 років, його дружина – трохи менше. В останні роки життя Крішнамачарьї більше займався йогатерапією, викладав м’які, щадні техніки йоги, використовуючи свій багато вічний досвід практики і викладання. Цей підхід і успадкував від нього Мохан і заснував власну школу, в якій тепер викладає його сім’я.

Метод Свастха йоги заснований на трьох принципах:

  • Всі елементи практики – асани, віньяси, бандхи  – прив’язані до вдиху і видиху. Завдяки цьому, практика стає розміреною і статечною. Такий підхід формує психічну стійкість і спокій практика.
  • Як в Аштанга йозі, тут теж об’єднуються асани і віньяси. Завдяки чергуванню статичного та динамічного навантаження, у практика розвиваються витривалість і рішучість.
  • Основа безпеки при практиці – підготовчі вправи, що підводять до більш складних, і компенсація – нахили чергуються з прогинами, напруга – з розслабленням і витяжкою. Це дозволяє збалансувати тіло і психіку людини.

Дивись також