Тантра йога

Тантра йога – це система індуїстських і буддійських методів самовдосконалення людини шляхом пробудження, трансформації і усвідомленого використання сексуальної енергії. Це вчення грунтується на тантрах, священних текстах, що містять описи фізичних і психічних технік роботи з енергіями. Тантри індуїзму і буддизму розрізняються, однак мета практикуючого одна – вийти за рамки сприйняття світу, обумовленого п’ятьма органами почуттів.

Описані в тантрах методи роботи з тілом і свідомістю часто суперечать один одному, але від цього не втрачають ефективності. Кожен хто шукає знайде методику, яка підходить для себе.

Розділяють три види тантричних практик:

  • Червона тантра – сексуальні практики – вправи і медитації з партнером. Це методи роботи з тілом і взаємодії з партнером, що допомагають пробудити енергію бажання і використовувати її усвідомлено – для досягнення сексуального блаженства, творчого чи духовного розвитку.
  • Чорна тантра – тренування ментальної сили як здатності реалізовувати свої бажання, керувати життєвими ситуаціями і навіть людьми.
  • Біла тантра – практика, що передбачає вихід за межі бажань. Йога Білої Тантри практикується в парах і в співтоваристві. Через спів мантр, виконання певних поз, спілкування – досягається синхронізація індивідуального поля енергії з полем групи і нескінченності. Створена таким шляхом енергія очищає фізичне і ментальне тіло людини.

Дивись також