Трай йога

Трай йога виникла в 1980 роках і є різновидом Хатха йоги. Засновницею цього напрямку є американка Калі Рей. В результаті практики Кріяваті – пробудження енергії кундаліні, вона відчула, що щось або хтось керує нею, і її тіло почало виконувати певні асани, крії, мудри і бандхи, і це вилилося в потік. Пізніше вона описала послідовність цих вправ, отримала благословення від свого гуру Шрі Ганапаті Сатчітананда Сваміджі і почала практикувати і поширювати цей стиль йоги.

Система Трай йоги включає сім рівнів, що відповідає кількості чакр, які є в тілі людини. Перші п’ять рівнів вчать правильному диханню і розвивають концентрацію розуму. Шостий рівень – це відпрацювання дихальних технік. Сьомий – це практика медитації, яка веде до осягнення себе як прояви бога.

Практика Трай йога включає в себе виконання асан, медитацій, мудр  і пранаям.

Напрямок Трай йога – це йога для будь-якої людини будь-якого віку. Як і більша частина напрямків йоги, Трай йога заспокоює розум, привчає до концентрації, дарує гарний настрій і бадьорість, розвиває усвідомленість. Практикуючи Трай йогу регулярно, ви купуєте бадьорість в тілі і спокій розуму. Трай йога дає можливість гармонізувати стан всередині і сформувати позитивне ставлення до інших людей та світу в цілому.

Дивись також