Тріпсіхора йога

Тріпсіхора йога – це стиль Хатха йоги, створений Едвардом Кларком. Він професійно займався сучасним балетом і керував танцювальним колективом, який називався Tripsichore. Для підготовки танцюристів Едвард використовував йогу. У цьому процесі і сформувався метод практики Тріпсіхора йоги. Цей стиль заснований на принципах віньяси, яка поєднала йогу і танець.

Особливістю Тріпсіхора йоги є дуже точна синхронізація рухів з глибоким і повільним диханням Уджайї. Ця техніка дихання з певною м’язової роботою на вдиху і видиху, є ключем до виконання асан і довгих послідовностей вправ. На практиці особлива увага приділяється вивченню техніки Уджайї в самих різних положеннях. Виконуються послідовності від простих до складних, одна за одною без зупинки, в єдиному потоці. Окремо виконуються групи асан, глибина входу в які визначається глибиною дихання.

Практика Тріпсіхора йоги дуже піднімає енергетичний рівень. Використання дихання Уджайї правильним чином допомагає швидко розігріти і розкрити тіло. Техніка дихання забезпечує безпеку хребта і впевненість в будь-яких положеннях. Навіть перевернуті і дуже складні асани стають доступними, безпечними та комфортними. Ризик отримання розтягнень зв’язок та м’язів зведений до мінімуму. В результаті практика в постійному русі і з концентрацією на диханні допомагає зосередитися на теперішньому моменті.

Підходить для тих, хто вже має певний досвід практики Хатха йоги. Досвідченим практикам Тріпсіхора йога дасть масу безцінних ключів і відкриє нові фізичні, ментальні та енергетичні горизонти.

Дивись також