Янтра йога

Янтра йога – це стародавня система тибетської йоги, що включає в себе фізичні рухи, вправи з диханням і методи зосередження. Існують численні системи Янтри, що відносяться до різних буддійським тантричних вчень, але єдиною системою поширеною в даний час на Заході це – Янтра йога, якої навчає з початку 1970-х років тибетський вчитель Чог’ял Намкай Норбу.

У Янтра йозі певні рухи тіла в поєднанні з диханням і ритмом називаються янтра. Янтра іноді схожі на асани Xатха йоги, але спосіб їх виконання значно відрізняється. У більшості систем Хатха йоги ви приймаєте асану, а потім працюєте з диханням. Один з основних моментів Янтра йоги полягає в тому, що різні положення тіла не настільки важливі самі по собі, а те, як ці пози впливають на дихання.

Повна система Янтра йоги Вайрочани складається з 108 елементів – янтр і пранаям. Вона включає попередні, основні і завершальні практики.

У попередні практики входять:

  • Пранаяма Лунг Ро Салва – дев’ять видихів для видалення нечистого повітря.
  • П’ять янтр Цігжонг для розслаблення суглобів і збільшення гнучкості тіла.
  • Вісім рухів Лунгсанг для очищення прани і тренування восьми особливих аспектів дихання.
  • Пранаяма і п’ять янтр Цадул для усунення блоків і відновлення циркуляції прани в тонких каналах.

Основний розділ складається з п’яти груп, кожна з яких включає:

  • Одну пранаяму.
  • П’ять базових янтр, які пов’язані з п’ятьма способами затримки дихання.
  • П’ять янтр для тренування.
  • П’ять янтр для розвитку або глибокого освоєння.

Всього в п’яти групах існує сімдесят п’ять основних янтр. Крім них в основний розділ входять сім янтр, що виконуються в позі лотоса і пов’язані з сімома особливими методами дихання.

Заключна практика – це Дордже Лаб (хвиля Ваджра), глибокий метод усунення перешкод, пов’язаних з каналами і праною, які можуть виникнути через допущені помилки у практиці янтр і пранаям.

Янтра йога корисна всім, хто хоче гармонізувати свою життєву енергію і навчитися повному розслабленню прани в природному стані.

Дивись також